Versenyek - Erkel új

Title
Tartalomhoz ugrás

Versenyek

 
ŐSZI KORTÁRSMŰVÉSZETI NAP
 
ERKEL HÁZI ZENEI VERSENY
 
EREDMÉNYEK
 
 

1.-2. hangszeres osztály
 
1, Kovács András Bátor-furulya 2. o.    ARANY
 
A. Vivaldi: A négy évszak- Tél
 
Hidas Frigyes: Négy kis darab
 
Felkészítő tanár: Lázár Nóra
 
Zongorakísérő: Ocskai Gabriella
 
 
2, Sümegi Lea-gordonka 2. o.                 EZÜST
 
Couperin: La Bourbonnaises
 
Szokolay S: Dudanóta
 
Felkészítő tanár: Weisz Péter
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 
3, Víg Hedvig-oboa 2. o. KIEMELT
                              ARANY
 
Sárospataki diák bordala
 
Pergolesi: Siciliano
 
              Felkészítő tanár: Varga Eszter
 
Zongorakísérő: Kiss Szilvia
 
 
 
4, Kocsis Janka-hegedű 2/B. o.          ARANY
 
Schubert: Német tánc
 
Weiner: Este van már
 
              Felkészítő tanár: Laskay Zsoltné
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 
5, Hosszú Márton-baritonkürt 2. o.                 BRONZ
 
Jól van dolga…(magyar népdal)
 
Beethoven: Ecossaise
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 
6, Gánics Torda Botond-magánének 1. o.         ARANY
 
- Kinyílt a rózsa
 
- Az árgyélus kismadár
 
- Harangoznak Szebenbe
 
Felkészítő tanár: Radvan Eszter
 
Zongorakísérő: Ruczek Réka Anna
 
 

3.-4. hangszeres osztály
 
1, Wachter Eliza Anita-zongora 3. o.ARANY
 
J. S. Bach: G-dúr Menüett
 
Berkovic: C-dúr etűd
 
Bartók Béla: Bánat
 
Felkészítő tanár: Ruczek Réka Anna
 
 
2, Sümegi Dina-fuvola 3. o.      EZÜST
 
F. Schubert: Vadrózsa
 
Kodály Zoltán: Gyermektáncok 1,2,
 
Felkészítő tanár: Lázár Nóra
 
Zongorakísérő: Ocskai Gabriella
 
 
3, Vojvoda Vanda Johanna-zongora 3. o.     ARANY
 
Bach: F-dúr menüett
 
Kurtág György: Butáskodjunk együtt
 
A nyuszi és a róka
 
Felkészítő tanár: Kertiné Kovács Edina
 
 
4, Kis Luca-fuvola 3. o.                  EZÜST
 
Händel: Bourreé
 
Kodály Zoltán: Gyermektáncok
 
Felkészítő tanár: Nagy Ildikó
 
Zongorakísérő: Ruczek Réka Anna
 
 
5, Hegedűs Boglárka -zongora 4/B    EZÜST
 
F. Chopin      : a-moll Keringő (posth.)
 
Bartók Béla: Brisztói határon
 
Felkészítő tanár: Ruczek Réka Anna
 
 
6, Klinger Konrád-kürt 3. o.    BRONZ
 
Sugár R: Az árgyélus kismadár
 
Schubert: Rosa munda
 
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 
7,  Kővári-Mátyás Dániel-zongora 4/B       BRONZ
 
R. Schumann: Szilaj lovas
 
Bartók Béla: Furulyaszó
 
Felkészítő tanár: Ruczek Réka Anna
 
 
8, Kaszab Marcell-kürt 3. o.                   EZÜST
 
Bogár: Friss
 
Csajkovszkij: Régi francia dal
 
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 

5.-6. hangszeres osztály
 
1, Pető Jázmin - fuvola 5. o.     BRONZ
 
Saint Saeans: A hattyú
 
Weiner Leó: Marosszéki keringő
 
Felkészítő tanár: Pereszlényiné Kovács Judit
 
Zongorakísérő: Ocskai Gabriella
 
 
2, Haag Laura-zongora 5. o.    BRONZ
 
C. Ph. E. Bach: La Carolina
 
Bartók Béla: Párna tánc
 
Felkészítő tanár: Ruczek Réka Anna
 
 
3, Tóth Fanni-fuvola 5/B      ARANY
 
Philippe Gaubert: Madrigál
 
Karai József: Groteszk tánc
 
Felkészítő tanár: Pereszlényiné Kovács Judit
 
Zongorakísérő: Ocskai Gabriella
 

7.-8. hangszeres osztály
 
1, Bakos Lóránt-klarinét 7. o. BRONZ
 
Carlos Gardel: Por Una Cabeza
 
Kócziás György: Humoresk
 
Felkészítő tanár: Kiss András
 
Zongorakísérő: Ocskai Gabriella
 
 
2, Kovács Győző -szaxofon 7/B         ARANY
 
Bizet: Intermezzo
 
Kócziás György: Tarantella
 
Felkészítő tanár: Kiss András
 
Zongorakísérő: Ocskai Gabriella
 
 

9.-10. hangszeres osztály
 
1, Hamar Dávid-gordonka 9. o.    ARANY
 
Saint Saeans: Allegro appasionato
 
Székely E.: Lassú és friss
 
Felkészítő tanár: Weisz Péter
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
2, Berendi Zoltán - harmonika 10. o. KIEMELT                                                              
                                            ARANY
 
Tula Tullallaa: Finn népdalfeldolgozás
 
Derbenko: Párizs
 
Felkészítő tanár: Demeniv Igor
 
 
 

Kamarazene
 
1, Tóth Fanni-fuvola 5/B                   EZÜST
 
Rodé Klára-fuvola 4/B
 
Bartók Béla: Duók
 
Magyar nóta
 
Párnás tánc
 
Felkészítő tanár: Pereszlényiné Kovács Judit
 
 
 
 
 


X. Komárom-Esztergom megyei Rézfúvós Verseny (Bábolna)
 
Eredmények
 
 
 

ARANY MINŐSÍTÉS
 
Kaszab Marcell                   kürt           I. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 
 
EZÜST MINŐSÍTÉS
 
Hosszú Márton             bariton   I. Korcsoport
 
Klinger Konrád            kürt        I. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
Károly Szilveszter        tenorkürt       I. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Soltész Kálmán
 
Zongorakísérő: Mászáros Zsolt Máté
 
 
 
BRONZ MINŐSÍTÉS
 
Bense Manfréd             kürt        I. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Soltész Kálmán
 
Zongorakísérő: Mászáros Zsolt Máté
 
Kishonti Boglárka                kürt                I. Korcsoport
 
Uttó Bence                    kürt                I. Korcsoport
 
Rieth Bendegúz             harsona          III. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
 
OKLEVÉL
 
Speier Benedek             kürt                II. Korcsoport
 
Nyéki Tibor                   kürt                IV. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Szicsó István
 
Zongorakísérő: Dezső Marianna
 
Virág Csaba                  trombita         III. Korcsoport
 
Felkészítő tanár: Román Géza
 
Zongorakísérő: Mászáros Zsolt Máté
 
 

 
 


2018. november 23.  Bakfark Bálint AMI- Oroszlány
 
Megyei Bordács Béla Hegedű- Brácsa és Gordonkaverseny Eredménye
 
 

Arany minősítés
 
 
Vida- Kun Gábor gordonka    I. korcsoport
 
Felkészítő tanár:      Weisz Péter
 
Zongorán kísért: Dezső Marianna
 
 
Hamar Dávid gordonka           IV. korcsoport
 
Felkészítő tanár:      Weisz Péter
 
Zongorán kísért: Dezső Marianna
 
 
Ezüst minősítés
 
 
Rodé Sára            hegedű         II. korcsoport
 
Felkészítő tanár:      Keresztesi Anikó
 
Zongorán kísért: Ruczek Réka Anna
 
 
 
 


Szeretettel gratulálunk az eredményekhez valamennyi résztvevőnek!
 

 

 
 
 
 
Vissza a tartalomhoz